Biolchim jest wiodącą firmą na rynku światowym w produkcji i sprzedaży naturalnych produktów o działaniu biostymulującym. Głównymi celami stosowania tej grupy produktów w szerokorozumianej praktyce rolniczej jest stymulacja naturalnych procesów zwiększających intensywność pobierania składników pokarmowych przez rośliny, zwiększających wydajność odżywiania, tolerancję stresu abiotycznego i jakości plonów w pełnym poszanowaniu i podtrzymaniu  wartości środowiska. Dzięki ponad czterdziestoletniemu doświadczeniu zdobytemu  podczas prowadzenia swojej działalności, doskonałym relacjom z największymi światowymi producentami surowców, współpracy z ważnymi Uniwersytetami i Ośrodkami Badawczymi, Biolchim oferuje kompletne portfolio produktów biostymulujacych, które przyczyniają się do maksymalizacji wydajności plonów roślin w wielu krajach na całym świecie.

Biolchim na świecie

Bazując we Włoszech, gdzie usytuowany jest zakład produkcyjny z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, Biolchim jest aktywny w ponad 50 krajach w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Południowej. W Brazylii, Niemczech, na Węgrzech i w Polsce, firma działa bezpośrednio poprzez swoje spółki zależne; w innych krajach Biolchim jest aktywny poprzez dobrze zorganizowaną i wiarygodną sieć współpracy z niezależnymi Dystrybutorami i Importerami. Nasza Firma jest postrzegana jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na rynku międzynarodowym w swojej branży.

Ponieważ Twoja własna siła jest nierówna w porównaniu z Twoim zadaniem, nie zakładaj iż jest poza zasięgiem człowieka; Jeśli cokolwiek jest w zasięgu siły człowieka, uwierz, iż jest również w Twoim zasięgu. Marek Aureliusz Antoniusz August (121–180 n.e. – Cesarz Rzymski)

 

Strategia Firmy zakłada aktywny rozwój oparty na czterech podstawowych celach:

1. INNOWACJE

Biolchim stale rozwija Dział Badań i Rozwoju. Zespół agronomów, inżynierów, chemików, biotechnologów i biologów, jest cały czas zaangażowany w rozwój i innowację produktów i ich technologii. Zespół Badań i Rozwoju współpracuje ściśle z Uniwersytetami i Instytutami Badawczymi na całym świecie, z ideą przenoszenia wiedzy bezpośrednio w praktykę. Metody pracy są oparte na trzech podstawowych zasadach:

  • innowacyjne surowce; naturalne wyciągi, składniki pochodzenia roślinnego, przyczyniające się do wyższej wydajności zachodzących procesów w roślinie i podtrzymujące naturalne warunki środowiska
  • proces produkcyjny na wysokim poziomie technologicznym; w celu utrzymania biostymulującyh wartości wyciągów roślinnych i naturalnych cząstek bez ingerencji w ich naturalne struktury
  • kontrola jakości produktów; w ciągu całego procesu technologicznego oraz w czasie ich dostarczania do końcowego odbiorcy

2. TWORZĄC WARTOŚĆ POPRZEZ LUDZI

Na  dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się  i wysoce konkurencyjnym rynku, źródło tworzenia wartości zawiera się w wartościach niewymiernych. W rzeczywistości, wiedza i umiejętność są niezbędnymi wymaganiami w osiąganiu wysoko postawionych celów i długo utrzymujących się rezultatów. Biolchim inwestuje dużą część swego rocznego obrotu w poszukiwanie “talentów”, czyli szukanie młodych utalentowanych ludzi z szerokim profesjonalnym profilem, którzy są szkoleni i zatrudniani w Firmie, budując jej stale rosnącą wartość.

3. KSZTAŁTUJĄC PRZYSZŁOŚĆ

Biolchim jest jednym z założycieli EBIC (European Biostimulant Industry Council – Europejska Komisja Biostymulatorów), która obecnie składa się z 29 członków. EBIC ma na celu czynny i aktywny udział w pracach Komisji Europejskiej nad istniejącymi przepisami, dotyczącymi czynników użyźniających (EC n 2003/2003). Istniejące krajowe i europejskie przepisy dotyczące środków użyźniających stosowanych w technologii rolniczej są źle dostosowane do zdefiniowania przepisów dla biostymulatorów. W wyniku tego, praca tego sektora odbywa się w częściowych i niewyraźnych ramach. Harmonijne i prawidłowe przepisy pozwolą na stworzenie silnego, europejskiego  rynku dla biostymulatorów, gwarantującego, iż  bezpieczne i efektywne produkty znajdą się na rynku, wspierając postępujące innowacje.

4. BĘDĄC BLISKO RYNKU

Biolchim działa globalnie poprzez wsparcie sprzedaży przez sieć specjalistów, gotowych sprostać specyficznym i wymagającym potrzebom zmieniającego się rynku. Nasi specjaliści dostarczają Rolnikom i Sprzedawcom niezbędnego technicznego i handlowego wsparcia, reagując na pojawiające się potrzeby w celu uzyskania jak najwyższych, pozytywnych wyników w produkcji. Zespół wsparcia sprzedaży Bilochim  jest w ciągłym kontakcie z Zespołem Badawczo-Rozwojowym i Działem Marketingu, mogąc w ten sposób szybko reagować na powstające potrzeby rynku. Ten model działania jest niezbędny w profesjonalnej współpracy z naszymi Partnerami.

kontakt

ul.Marszałkowska 58/16A 00-545 Warszawa

info@biolchim.com.pl

śledź nas